Vláda ČSSD a KSČM - bankrot České republiky

úterý 1. září 2009 09:01

Je možné, že někteří budou považovat název článku za příliš silný. Pokud však budeme sledovat sliby levicových stran, zjistíme, že při jejich realizaci se dostaneme na úroveň dnešního Maďarska. Sám ministr Janota říká, že jsme zhruba 4 roky před Maďarskem. Myslím, že bychom neměli mít ambici Maďarsko dohnat a předehnat. Rádio Impuls se dnes ptá svých posluchačů " Kdo může za obrovské zadlužení naší země"? Pokusím se na tuto otázku odpovědět.

Česká strana sociálně demokratická v letech 1998 - 2006 hospodařila s rekordními schodky veřejných rozpočtů. Je nutné říci, že nejvyšších schodků bylo dosaženo v letech 2002 - 2006. V těchto letech stáli u vládního kormidla pánove Špidla, Gross a Paroubek. Česká republika za vlád ČSSD hospodařila s rekorními deficity, ač docházelo k růstu českého hospodářství. Varování ekonomů, že v době růstu je nutné provádět reformy a hospodařit s vyrovnaným rozpočet, nebrala ČSSD vážně. Zadlužení státu a tedy každého z nás rostlo obrovskou rychlostí. ČSSD se ze svých chyb nepoučila a ani se nezalekla obrovského deficitu pro příští rok CZK 230 000 000 000,-. Nadále praktikuje svou politiku kupování si voličů za všemožné dávky, přídavky a 13. důchody. Je tedy zcela zřejmé, že za zadlužení České republiky je zodpovědná ČSSD svou nezodpovědnou rozpočtouvou politikou v době prosperity.

Zcela jasný koaliční partner sociální demokracie KSČM jde ve svých slibech ještě dál. Slibuje minimální důchod ve výši 10 tisíc, zdravotnictví zadarmo - což je hloupost první kategorie a v neposlední řadě nulová sazba DPH na potraviny. Něco takového v praxi znamená zhroucení statních financí. Vím, že řada lidí věří Paroubkovi, že nemá důvod vládnout s KSČM. Praxe však bude zcela jiná. Pokud levice získá ve volbách většinu 101 hlasu - bude to nejpevnější většina po roce 1989. Ostatně úplně stejná většina funguje ve Středočeském kraji, kde vládne David Rath za tolerance KSČM.

Není nutné se bát nového komunistického převratu. To nám za vlády ČSSD-KSČM opravdu nehrozí. A je úplně jedno, zda bude KSČM sedět ve vládě, nebo bude vládu ČSSD pouze tolerovat. Za vlády levice nám hrozí státní bankrot. ČSSD ani KSČM nepatří mezi zodpovědné politické strany. Ostatně obě nám to už dokázali během svých vlád. Jsou-li zde lidé, kteří toto nevidí, je to obrovská prohra pro Českou republiku. Dnes je zcela evidentní, že reformy nelze odkládat, ale je nutné, je rychle uvést v život. Pokud nyní zaspíme a necháme se uchlácholit sliby, že na všechno máme, bude naše vystřízlivění podobně kruté jako v Maďarsku či Lotyšsku.

 Zabraňme tedy nástupu likvidační vlády ČSSD-KSČM!!!

Jan Koucký

Jan Koucký

Jan Koucký

Komentáře k událostem doma i v zahraničí

Jsem pravicově smyšlející člověk se zájmem o politická i nepolitická témata.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

  • Winston S. Churchill - Druhá světová válka