"Falešný a prázdný" program ČSSD

sobota 20. červen 2009 20:00

Již mnohokrát jsem zde psal, že sociální demokracie nikdy neměla, nemá a vlastně ani nikdy mít nebude kvalitní program. To by musela opustit svůj pověstný populismus ("zdroje jsou") a to je v současné době dost nepravděpodobné. Programová nicotnost jde ruku v ruce s nicotou na poli lidských zdrojů. Ukažte mi, prosím, jednu skutečnou osobnost ČSSD??? Miloš Zeman??? Ten už ale dávno není členem sociální demokracie. Tak kdo???

Abych zodpověděl otázku z úvodu, odkloním se na chvíli od tématu tohoto textu. Když se podívám, kdo bude vést ČSSD v jednotlivých krajích do předčasných voleb, mám opravdové obavy o vývoj této země po případném volebním úspěchu koalice ČSSD-KSČM. Možná většinu lidí napadnou jména jako Paroubek či Rath. Už jenom oni dva jsou schopni způsobit katastrofu.  Ale jsou zde i jiní Zaorálek, Škromach či Sobotka případně 3. místo (tedy volitelné) v Libereckém kraji - kakaový král Michal Kraus. Někdo stále tápe, kdo že je ten pan Kraus??? No přeci ten poslanec, kterému řekli, aby pod své jméno napsal director.....chybou je, že pana Krause nepožádali, aby se podepsal jako debil - to by byla daleko výstižnější funkce. Omlouvám se za výraz, ale jinak to nešlo. Ostatně stejné označení by si za své "úspěšné" působení v ČSA zasloužil Jaroslav Tvrdík. Nyní blízký spolupracovník šéfa RAJe - pardon ČSSD - Jiřího Paroubka. Ještě chybí, aby se na kandidátce objevil Standa Gross a vzhůru k volbám!!! Ale asi lepší osobnosti levice nemá - pro nás bohužel.

Pokud jsem v minulém textu napadal sociální demokracii za její nezodpovědnou rozpočtovou politiku, tak dnes nebudu o nic méně kritičtější k oblasti, která s rozpočtem zase až tak nesouvisí.

Zahraniční politika - zde je amaterismus sociální demokracie jasně a jednoduše prokazatelný. Před pár dny byly schváleny zahraniční mise našich vojáků za přímé podpory sociální demokracie. Tedy stejné sociální demokracie, která mise pro letošní rok vážně ohrozila a naši pověst v NATO poškodila. A byla to opět dnešní sociální demokracie, která jednání o radaru začala a takřka schválila. Byl to člen ČSSD pan Vlček, který na Blízském východě udělal diplomatický skandál, když nedokázal ohlídat členy své delegace (Kavan,Laštůvka), kteří s takovým zápalem jednali s Hamasem, který levicí milovaný Brusel označil za teroristickou organizaci. Koneckonců nekonečný obdiv k Bruselu rozhodně není zárukou kvalitní zahraniční politiky. U zahraniční politiky ČSSD mi schází tzv. princip národní hrdosti. Ve vztahu k větším je zde sklon k análnímu horolezectví......... Irsko šlo krapet jinou cestou a získalo určité záruky ve vztahu k Lisabonské smlouvě. Ale nejde o vítězství irské vlády ale lidu. Ten v referendu rozhodl, že to, co pánové v Bruselu upekli, není k jídlu. Uvidíme, kdy se bude konat další referendum a jak dopadne. Neméně zajimavý bude vývoj ve Velké Británii, pokud současný předseda vlády padne - a není to zase tak utopické - vyhraje zcela jasně opozice, která k Lisabonu vypíše referendum a Britové Brusel zrovna nemilují.

V případě sociální demokracie neexistuje oblast, kde by byla schopná obstát. Je to tvrdé, ale zcela pravdivé tvrzení. Populismus a slibotechnismus jsou jediné programové vize, které je tato strana schopná nabídnout!!!

Jan Koucký

Jan Koucký

Jan Koucký

Komentáře k událostem doma i v zahraničí

Jsem pravicově smyšlející člověk se zájmem o politická i nepolitická témata.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

  • Winston S. Churchill - Druhá světová válka