Paroubkův volební veletoč

úterý 15. září 2009 11:01

Česká strana sociálně demokratická otáčí - parlamentní volby chce v červnu 2010 - tedy v řádném termínu. Jiří Paroubek oznámil, že zastavuje předvolební kampaň a hodlá jednat s úřednickou vládou  o státním rozpočtu na rok 2010. Dále nabádá další strany, aby se k ČSSD připojily. Již několikrát jsem zde psal, že ČSSD je nezodpovědnou stranou. A dnes to musím zdůraznit ještě silněji. 

Byla to právě Paroubkova sociální demokracie, která sesadila vládu Mirka Topolánka. Byla to Paroubkova sociální demokracie, která trvala na rychlém vyhlášení předčasných voleb a dnes je to Paroubkova sociální demokracie, která popírá sama sebe a opětovně potvrzuje, že osud České republiky je ČSSD úplně ukradený!!! Ona je dnes situace úplně jiná než v době, kdy Paroubek sesazoval Topolánkovu vládu. V té době byly preference  ČSSD na historickém maximu a Paroubek se už viděl v premiérském křesle. Dnes je situace jiná. Preference ČSSD a ODS jsou takřka vyrovnané. Navíc se Paroubek bojí prohry. Pokud by zvítězila ODS, může jednoduše složit vládu s TOP 09 a KDU-ČSL. Paroubek by tak zůstal v roli předsedy, který zásadní volby už dvakrát prohrál. A to nechce riskovat.

Dnešní prohlášení ČSSD však může této straně více uškodit, než si je Paroubek schopen připustit. Jak se asi voliči budou dívat na stranu, která svrhne vládu, požaduje předčasné volby a pak tyto volby sama pohřbí z čistě stranických důvodů??? Jak asi Paroubek zdůvodní voličům fakt, že díky ČSSD se žádné zásadní reformy nedělají, protože se čekalo na výsledek předčasných voleb??? Jak se tedy Paroubek postaví k obřímu deficitu na příští rok??? Bude dále prosazovat populistické a nákladné návrhy??? To bohužel opět nevíme. Jiří Paroubek nic nevěděl ani v době, kdy padala vláda Mirka Topolánka. Neměl připravený žádný scénář kromě předčasných voleb. Dnes "svoje" volby odpískal a navíc neřekl, jak chce řešit rozpočet. Zahájit jednání o rozpočtu měl již dávno. Ale vždyť ještě před týdnem vyhlašoval, že rozpočet si musí vytvořit vláda vzešla z předčasných voleb. Tak kde je ta dlouhodobá vize???

Jan Koucký

Jan Koucký

Jan Koucký

Komentáře k událostem doma i v zahraničí

Jsem pravicově smyšlející člověk se zájmem o politická i nepolitická témata.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

  • Winston S. Churchill - Druhá světová válka