Kdo zaplatí šrotovné??? ČSSD to rozhodně nebude!!!

čtvrtek 10. září 2009 09:50

Odpověď je vcelku jednoduchá. Levicový nesmysl zaplatíme my všichni ze svých daní!!! Opravdu se mi nechce ze svých daní sponzorovat tuto socialistickou ptákovinu. Šrotovné bych možná akceptoval v době vyrovnaného rozpočtu. Ale v dnešní době obřích schodků je něco takového dalším důkazem nezodpovědnosti koalice ČSSD-KSČM. Kde se na šrotovné vezmou peníze??? To už nám pánove Paroubek, Filip, Urban či Sobotka neřeknou.

Šrotovné by mělo platit do 31.12.2010 a vyčleněna je částka 2,5 miliardy korun. Podle propočtu by tato suma stačila na nějakých 83 000 nových automobilů. Číslo je to hezké, ale jedná se pouze o jednu stranu mince. Ta druhá strana už tak zářivá a lákavá není. Na šrotovné Česká republika v tuto chvíli nemá ani korunu. Státní rozpočet pro rok 2010 hrozí schodkem 230 miliard korun. Tudíž pokud šrotovné opravdu uskutečníme musíme si 2,5 miliardy půjčit. Opětovné zadlužení budoucích generací!!! Kde je tedy zodpovědnost ČSSD??? Nikde!!! Opět se socialisté soustředí pouze na jedno volební období!!! Navíc šrotovné upřednostňuje jedno odvětví na úkor ostatních. Přínos šrotovného je buď nulový nebo minimální. Stačí se podívat do Německa či na Slovensko. Krátkodobé oživení automobilového průmyslu je následováno opětovným pádem a dalším propouštěním. Zkrátka krize musí odeznít sama a žádné státní zásahy podobného rázu s tím nic neudělají. Po ekonomické krizi nám však bude hrozit krize dluhů, protože tyto obří schodky bude muset někdo zaplatit a jen správa dluhů stojí nemálé finanční prostředky. Dalším neblahým efektem, který se ukázal na Slovensku, šrotovného je další a další zadlužování domácností. Vidina státního příspěvku na nové auto je tak lákava, že se lidé neváhají zadlužit. Po nějaké době zjistí, že splácet nové auto je nad jejich možnosti a musí auto prodat. A tak se třeba právě na Slovensku zaplnily autobazary zcela novými auty. Opravdu o šrotovné stojíme???

Koalice ČSSD-KSČM jasně ukazuje, jak bude vládnout po vyhraných volbách. Rozhodně to nebude vládnutí pro Českou republiku, ale vládnutí pro jedno či dvě volební období. Je smutné, že tolika lidem, kteří levici volí, nevadí obří dluhy - tedy cesta ke státními krachu. Ten už ale Jiří Paroubek řešit nebude, ale my ho budeme zaplatit!!!

Jan Koucký

Jan Koucký

Jan Koucký

Komentáře k událostem doma i v zahraničí

Jsem pravicově smyšlející člověk se zájmem o politická i nepolitická témata.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Co právě čtu

  • Winston S. Churchill - Druhá světová válka